Twoje okno tolerancji, Elizabeth Stanley

By października 06, 2021 ,

Elizabeth Stanley jest politolożką. Swój doktorat obroniła na Harvardzie. Cały czas mówiąc sobie DASZ RADĘ, oraz pracując ponad siły. Pracę w wojsku i na misjach zna z autopsji, a także ma masę innych doświadczeń. Trauma nie jest jej obca. To wyjątkowo intersująca postać zgłębiająca każdy swój problem do granic możliwości. Właśnie efektem tych poszukiwań jest książka TWOJE OKNO TOLERANCJI.
Celem książki jest okiełznanie stresu. Zrozumienie go oraz nauczenie się lepiej sobie z nim radzić. Przyznacie, że wszyscy żyjemy w pośpiechu. Wymagamy od siebie bardzo wiele i nawet w skrajnie męczących sytuacjach mówimy sobie WYTRZYMAJ JESZCZE TROCHĘ, DASZ RADĘ, TO MINIE. Ja też tak mam. Z roku na rok przybywa osób borykających się ze swoimi lękami, a także depresją. Nasz styl życia nie jest dostosowany do tego jak zmienił się świat w XXI wieku. Badania opisane w książce pokazują, że im bardziej zmodernizowane i zurbanizowane jest otoczenie, w którym żyjemy tym częściej występuje depresja.

Książka Pani Elizabeth Stanley jest niezwykle ciekawa. Opowiada o reakcjach naszego ciała na stres, o tym jak radzi sobie z nim nasza psychika a często nie radzi. Znajdziemy w niej tezy poparte badaniami naukowymi. Nie jest to prosta ani lekka lektura. Polecam ją jednak każdemu, kto interesuje się chemią mózgu oraz funkcjonowaniem naszego organizmu na różnych płaszczyznach.

ZOBACZ TAKŻE

11 komentarze

 1. Nie przepadam za taką tematyką, ale brzmi ciekawie i mam chęć się z nią zapoznać.

  OdpowiedzUsuń
 2. O to jest pozycja, z którą mogę się zapoznać. Sądzę że będę z niej bardzo zadowolona. Wyczytam się w nią z przyjnoscią.

  OdpowiedzUsuń
 3. Swego czasu, czytałam sporo książek w temacie stresu i radzenia sobie z nim, a także chemii mózgu. Myślę, że są to lektury, po które warto sięgać, aby jeszcze lepiej zrozumieć siebie i swój organizm :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie bym się zagłębiła w tą propozycję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zasadzie od zawsze widomo że stres ma duży wpływ ale chetbiej dowiedziałabym się czegoś więcej

   Usuń
 5. Ja tak generalnie nie interesuję się zbytnio chemią mózgu, ale myślę, że ten tytuł mógłby do mnie trafić.

  OdpowiedzUsuń
 6. Stres jest moją codziennością, trudno sobie z nim radzę i mam problem z skutkami stresu

  OdpowiedzUsuń
 7. Stres ma bardzo destrukcyjny wpływ na nasz organizm. Jednak mimo takiej świadomości, ciężko jest z tym cokolwiek zrobić, bo stres jest wszechobecny.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajna pozycja ;) chętnie się skuszę :) Niszczarki pozdrawiają. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. O, to chyba pozycja dla mnie, chociaż na razie żadna książka nie pomogła mi w temacie stresu 😅

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zamieszczony komentarz. Jeśli masz blog, na pewno do Ciebie zajrzę.