RECEPTA NA PROKRASTYNACJĘ Damon Zahariades

By października 06, 2021 , ,

Prokrastynacja to modne ostatnie słowo. Definiowane jest jako odkładanie w czasie jakiejś aktywności na rzecz innej przynoszącej natychmiastową gratyfikację. W moim przypadku wygląda to tak: Zjem tą czekoladę bo jej smak sprawia mi przyjemność w tej chwili. Zamiast regularnie biegać na bieżni, którą niedawno kupiłam. Efekty treningu będą widoczne dopiero za jakiś czas a nie natychmiast jak w przypadku zjedzenia pysznego łakocia. Dlatego ten drugi wygrywa. Książka RECEPTA NA PROKRASTYNACJĘ Damon Zahariades zawiera 21 sprawdzonych taktyk budowania dobrych nawyków.

Czytając poradniki zazwyczaj mam jedno z dwóch odczuć. Pierwsze: autor zjadł wszystkie rozumy i czuję się jakby patrzył na mnie z góry. Czytając książkę mam do siebie jeszcze większy żal i jestem sobą rozczarowana.  Drugie: Autor jest takim samym człowiekiem jak ja, popełniającym błędy, mającym masę wad i porażek na swoim koncie. Do której grupy należy Damon Zahariades? Zdecydowanie do tej drugiej, przez co stał mi się bliski a książka szybko dołączyła do grona moich ulubionych. Autor przytacza swoje problemy z prokrastynacją. Czytając o naklejkach, które nie trafiały miesiącami na szybę auta pomyślałam sobie: - Gościu, Ty już przeginasz! A kolejna myśl była taka: Jeśli tak zakręcony człowiek "wyszedł na prostą" i przestał ważne obowiązki odkładać na potem a w konsekwencji napisał tą rewelacyjną książkę to mnie też musi się to udać!
Gdy wiele małych spraw mnie przytłacza,  obciążając moją głowę to wiem, że czas jak najszybciej się za nie zabrać i odhaczać jedną po drugiej. Tylko takie działanie sprawi, że wróci mi spokój ducha. Autor zwraca uwagę na to jak ważny jest sen w codziennym życiu. Dzięki wysypianiu się jesteśmy o wiele bardziej produktywni gdy nie zarywamy nocy. 
Nie należę do grupy osób leniwych. lubię sprzątać i zawsze coś robić. w tej  książce znajdziecie jednak kilka pomysłów na to jak przezwyciężyć niechęć do pracy, jak pozbyć się negatywnego nastawienia, niepewności. 
w książce znajdziecie także quiz: Czym czy jesteś notorycznym, prokrastynatorem?
21 sposobów na poskromienie wewnętrznego hamulcowego to m.in. nagradzanie się, planowanie z planerem, , ustalanie terminów, zasada małych kroków, skupienie się na pojedynczym zadaniu i wiele, wiele innych.
Książka RECEPTA NA PROKRASTYNACJĘ Damon Zahariades jest bardzo cieka i tak samo mocno do mnie przemawia do mnie. Rozdziały są krótkie i skoncentrowne. Myślę, że dzięki pomocy tego autora przestaniemy odkładać ważne obowiązki na później. Polecam. 

ZOBACZ TAKŻE

13 komentarze

 1. Ten quiz o byciu prokrastrynatorem bardzo mnie zainteresował, to na pewno ciekawa pozycja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pozycja jest bardzo ciekawa. Nią miałam do tej pory okazji na poznanie tej pozycji. Super.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię tego typu książki i mam ochotę ją przeczytać, bo wydaje się być intersująca :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam kiedyś "Sztukę błyskawicznej koncentracji" tego autora i spodobał mi się jego styl pisania oraz samo podejście do tematu. Ta książka zapowiada się również bardzo ciekawie, więc na pewno będę ją mieć na uwadze :)

  OdpowiedzUsuń
 5. O ja mam taka sama myśl jak ty chkdzi o tą pierwszą dlatego raczej unikam poradników choć dobremu nie odmowie

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie się często zdarza bycie prokrastynatorem, dlatego ta pozycja wydaje się być dla mnie stworzona.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawa ksiazka, jednak niestety nie sięgam po tego typu gatunki. Na pewno jest bardzo inetresująca.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dobrze się zapowiada ta pozycja, rzadko w sumie po takie sięgam, ale czasami odmiana jest wskazana.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ostatnio jestem zawalona robotą, sama nie wiem co robić na pierwszym miejscu i jak wygrzebać się z zaległości. Myślę, że ta książka mogłaby mi pomóc

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie jestem wielką fanką poradników, ale myślę, że ta książka to idealna propozycja dla mnie. Chętnie ją sobie zamówię. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie czytam raczej tefo typu książek

  OdpowiedzUsuń
 12. Rzadko sięgam po poradniki, a jeżeli już, to są one związane z bardziej przyziemnymi i sprawami.

  OdpowiedzUsuń
 13. Niestety nie czuję się nim zainteresowana. Chyba to nie jest u mnie odpowiednia pora na poradniki i poczekam, aż znów będę miała ochotę na takie książki

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zamieszczony komentarz. Jeśli masz blog, na pewno do Ciebie zajrzę.