SKUP SIĘ NA 5 MINUT, dr Tiffany Shelton Mariolle

By października 13, 2021 ,

Jesteśmy przebodźcowani. Tak wiele rzeczy kradnie nasz czas. Odrywamy się od pracy prze wiadomości na telefonie, regularnie sprawdzamy socjalmedia, interesujemy się hałasem za oknem lub wdajemy w niezobowiązujący small talk. Upływają kolejne minuty, a często i godziny a praca jak nie była wykonana tak nie jest. Pół biedy jeśli nie jest to coś pilnego. Dziś opowiem o książce SKUP SIĘ NA 5 MINUT, dzięki której ćwiczę swoją koncentrację.

Nie nalezę do osób, które mogą pracować i spać w każdych warunkach. Do obu tych celów potrzebuję absolutnej ciszy, spokoju i harmonii. Jestem introwertykiem więc nie jest to bez znaczenia. Autorka książki dr Tiffany Shelton Mariolle jest psycholożką mającą duże doświadczenie w jodze i medytacji. Zachęca nas do pracy z oddechem a także do rozpoczęcia dnia z poranną gimnastyką. Doda nam energii tak samo jak kawa. W książce znajdziemy ćwiczenia i zadania jak uważne prowadzenie samochodu i ćwiczenie koncentracji podczas jazdy. Próbowałam medytacji wiele razy i mam swoje ulubione filmiki na Youtube na mnie to działa. Relaksuje mnie i wycisza. Koncentracja na oddechu pozwala skupić się na tym co jest teraz i tu.  

SKUP SIĘ NA 5 MINUT, dr Tiffany Shelton Mariolle  Książka pokazuje szereg skutecznych rad jak się skoncentrować. Zaczynając od skupienia o poranku przez jazdę autem do pracy i pracę przy komputerze a także poczucie wypalenia, blokady pisarskiej po organizację i punktualność. Nie ma tu owijania w bawełnę. Książka ma 170 stron jednak rozdziały są krótkie a czcionka spora. Czyta się ją bardzo dobrze. Jest to pozycja, po którą wiele razy się wraca aby ćwiczyć mindfulness. Jest ciekawa i pomocna, polecam. 

ZOBACZ TAKŻE

23 komentarze

 1. Ja przykładowo nie potrafię spac w dzień chociażbym była bardzo zmęczona

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam postanowienie, aby każdy dzień rozpocząć poranną jogą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo dobrze, że książka przekazuje rady w jaki sposób się skupić. Na pewno są bardzo cenne i potrzebne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niedawno zainteresowałam się pracą z oddechem i muszę przyznać że super na mnie działa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja też, uwielbiam medytacje skupiającą się na oddechu

   Usuń
 5. Zupełna nowość jak dla mnie ale przyznam że jestem zaintrygowana!

  OdpowiedzUsuń
 6. O proszę książka jak dla mnie mega nowa. Myślę że powinno się ją mieć w swojej biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czasem mi się zdarza brak koncentracji, więc książka może mi się przydać. Czas ją poznac

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też różnie to bywa z koncentracją. Nie zaszkodzi wiedzieć więcej.

   Usuń
  2. myślę, że każdemu się to zdarza

   Usuń
 8. Ta książka będzie idealnym prezentem dla mojego syna. Jak wspomniałam Ci w którymś ze wpisów, ma on problem z koncentracją.

  OdpowiedzUsuń
 9. 5 minut to zdecydowanie za dużo, ja już bym zrobiła 30 różnych rzeczy ;-)

  OdpowiedzUsuń
 10. I kolejna propozycja czytelnicza, do której chętnie zajrzę, może nie tyle dla siebie, co dla mojego rodzica, u którego pojawiły się problemy z koncentracja.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo przyda mi się ta pozycją, mam niekiedy problemu z utrzymaniem koncentracji na dłuższy czas.

  OdpowiedzUsuń
 12. Myślę że w dzisiejszym świecie ciężko jest się skupić. Jednak taka poradnik by mi się przydał.

  OdpowiedzUsuń
 13. Pewnie raz bym ją przeczytała...i w sumie na tym się skończyło. Rano mam ochotę tylko i wyłącznie na kawę, a ćwiczeń pewnie bym i tak nie robiła ;) Albo robiła przez kilka dni, aż przejdzie mi "słomiany zapał" ;) Więc chyba takie książki nie są dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja choruje na adhd i zaburzenie koncentracji uwagi to moja zmora :(

  OdpowiedzUsuń
 15. Ta książka jest idealna dla mnie. Ostatnio żyję w biegu, a i tak na nic nie mam czasu. Brakuje mi takiej chwili wyciszenia, abym mogła zebrać swoje myśli i dać się im trochę wyciszyć.

  OdpowiedzUsuń
 16. Przyznaję, że od dłuższego czasu mam problem z koncentracją i skupieniem swojej uwagi na daną rzecz jaką powinnam się zająć. Chętnie poznałabym sposoby, aby sobie poradzić z tym problemem

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zamieszczony komentarz. Jeśli masz blog, na pewno do Ciebie zajrzę.