Tęczowy Most. Kristy Robinett

By września 06, 2021 ,

Od zawsze w moim domu rodzinnym były zwierzęta, zarówno psy jak i koty. Ostatnio pojawił się też królik- Koko. W moim mieszkaniu nie jestem już sama. Dołączył do mnie słodziak Bambi, o którym już tu wspominałam. Wiem jak bardzo boli strata przyjaciela. Nie raz ją przeżywaliśmy i na zawsze, w swojej pamięci mamy zwierzęta, które były z nami przez lata i już odeszły. Dziś opowiem o książce Tęczowy Most. Opowieści czworonożnych przyjaciół z Nieba Kristy Robinett. Autorka ma zdolności parapsychiczne, jest medium. Kontaktuje się nie tylko z ludźmi ale i ze zwierzętami.

Autorka przywołuje wiele ciepłych wspomnień ze swojego życia ale także zycia innych osób. Wszystkie wydarzyły się naprawdę lecz dla dobra bohaterów cześc imion została zmieniona. Opowieści zaczynają się przypadkiem  Salie- ducha psa, który brał udział w bitwach i odeszła "na służbie" postrzelona w 1863 roku. Jej posąg wylany z brązu znajduje się w Gettysburgu. Kristy wraz z mężem dużo podróżuje. W każdym z miejsc, które odwiedza pojawiają się także duchy zwierząt. Raz sa to psy jak Salie a innym razem koty jak Annabele Lee- Edgara Allana Poe. Jak wiadomo koty chodzają własnymi ścieżkami. W Egipcie wierzono, że sa połączone z bogami i mumifikowano je. A w Azji, że odstraszają złe duchy.
Pewnie wiele z was słyszało o słynnym psie Hachiko. Każdego ranka odprowadzał swojego pana na dworzec. Gdy ten zmarł nie przestawał przychodzić na stacje kolejową. Po śmierci swojego pana został przygarnięty przez inną rodzinę. Był inspiracją dla filmu Mój przyjaciel Hachiko (2009). W książce znajduje się cała masa ciepłych opowieści o zmarłych zwierzętach. Wierzę w to, że niektóre osoby widzą więcej niż inne, są bardziej uduchowione i żyją na granicy wymiarów. Tak książka jest mi bardzo bliska.  Zwierzęta kierują się intuicją, odbierają sygnały z zaświatów. Często szczekają na coś czego nie widać. Tak zachowuje się nawet mój Bambi.
"Energii nie można zniszczyć, podobnie jak miłości". Autorka wierzy, czuje i doświadcza obecności zmarłych w swoim życiu. Pokazuje jak nasi podopieczni, którzy odeszli wysyłają nam znaki. Książka została napisana bardzo przystępnym językiem. Czyta się ją płynnie. Mam wrażenie, że to autorka siedzi obok mnie i snuje swoją opowieść. A ja kocham słuchać opowieści. Jestem zachwycona tą książką. Teraz przekazuję ją mamie, która jest jeszcze bardziej wrażliwa i nadal przeżywa śmierć naszego psa Kulfona oraz kotki Tosi, które odeszły od  kilka lat temu. Z lekturą Tęczowy Most. Opowieści czworonożnych przyjaciół z Nieba Kristy Robinett będzie jej łatwiej. Bardzo polecam wszystkim miłośnikom zwierząt. w księgarni TaniaKsiazka. pl znajdziecie więcej poradników dla właścicieli zwierząt domowych i nie tylko. Polecam. 

ZOBACZ TAKŻE

18 komentarze

 1. Już się bałam, że to będzie inny wpis!!!! Książki nie znam. Strata przyjaciela boli i to bardzo...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niestety straciliśmy i psy i koty, taka kolej zycia, ale zawsze będą w naszej pamięci

   Usuń
 2. Bardzo ciekawa książka , muszę przyznać że bardzo mnie zainteresowała

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałabym tą książkę przeczytać, być może przyniosłaby mi pociechę po stracie mojego psa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. myślę, że tak. Twój psi przyjaciel jest z Tobą mimo, że go nie widzisz

   Usuń
 4. Sądzę że kiedyś skusze się na tą pozycję. Jestem przekona do niej.

  OdpowiedzUsuń
 5. książka na pewno warta uwagi dla osób posiadających zwierzęta

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka książka ale Twój wpis dzisiaj skradł piesiu. Świetny jest

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że każdy posiadacz zwierząt domowych powinien tę książkę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dobrze wiem jak to jest stracić takiego przyjaciela :(

  OdpowiedzUsuń
 9. Stracić zwierzaka- ogromny ból :(

  OdpowiedzUsuń
 10. Widzę że to nie jest zdecydowanie ksiązka dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ciekawa pozycja. Nawet nie miałam pojęcia, że między człowiekiem, a zwierzęciem jest aż taka więź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja ja czuję, od zawsze w moim domu sa zwierzęta i bardzo je kochamy, to członkowie rodziny

   Usuń

Dziękuję za odwiedziny i zamieszczony komentarz. Jeśli masz blog, na pewno do Ciebie zajrzę.