Jak być szczerym ze sobą?

By sierpnia 19, 2021 ,

Każdemu z nas zdarza się usprawiedliwić swoje lenistwo, to, że wybraliśmy kolejny odcinek ulubionego serialu zamiast pójść pobiegać. Dziś chcę Wam opowiedzieć o książce  Jak być szczerym ze sobą, która porusza podobne kwestie. Zapraszam do czytania. 

Książka jest dziełem dwój autorek- psychololożki Adrianny Kłos oraz dziennikarki Moniki Janiszewskiej. Okładka jest bardzo ładna. Od razu mnie do siebie przekonała i poza tytułem i treścią, którą poznałam później zachęciła mnie do zamówienia. Jest to lektura na jeden wieczór, do przeczytania w podróży, przed snem. Lekka, łatwa i przyjemna. Nie trzeba się w nią zagłębiać czy analizować. Napisana zwięzłym językiem. W pierwszej części książki nie znalazłam niczego odkrywczego. Jestem wobec siebie bardzo krytyczna i rzadko sobie odpuszczam. Odkładam na później tylko to co naprawdę mogę. Jeśli macie problem z prokrastynacją to książka dla Was.  Ja się nie usprawiedliwiam się a dorzucam sobie kolejne obowiązki.
Druga część, która stanowi zdecydowaną większość książki czyli "listy", opowieści i jest o wiele ciekawsza. Lubię takie historie z życia wzięte. Do każdego wyznania jest komentarz psychologa.Ostatni rozdział to PODRÓŻ KU PRAWDZIE - rozmowa obu Pań, podsumowanie książki.
Co raz bardziej polskie stało się odpowiadanie na pytanie znajomego CO U CIEBIE SŁYCHAĆ? -WSZYSTKO W PORZĄDKU. Przestaliśmy narzekać do innych ale też czasami trudnej prawdy nie dopuszczamy do siebie. Żyjemy w biegu na autopilocie. Autorki książki Jak być szczerym ze sobą,zwracają na to uwagę. Warto ją przeczytać.

ZOBACZ TAKŻE

16 komentarze

 1. U mnie wszystko po kolei muszę znaleźć czas dla siebie męża i seriali 🤣 fajna propozycja

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też się nie usprawiedliwiam i odkładam tylko to, co mało istotne, ale ogólnie ciekawa tematyka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaciekawiłaś mnie, myślę że to byłaby idealna książka dla mnie. Zapisuje sobie tytuł i sięgnę po nią w wolnej chwili. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że to temat jak najbardziej na czasie, ja chętnie widzę tą książkę u siebie.

  OdpowiedzUsuń
 5. ja nie czytuję tego typu książek:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno najtrudniej jest być szczerym samemu ze sobą, ale można nad tym pracować.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mądra książka widzę. Trzeba być zgodnym z samym sobą zawsze... Wiadomo, że czasami serce jest mądrzejsze od rozumu, ale ten temat można wykluczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Spoko ksiazka. Sądzę, że sięgnę po nią i to za jakąś chwilkę. Bardzo fajnie się zapowiada.

  OdpowiedzUsuń
 9. TEż mi sie wydaje że warto przeczytać tą ksiażkę:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zapisuje na swojej liście książek do przeczytania!

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziękuje! Kolejna książka, w której pokazujesz, co w niej możemy znaleźć - dobrego dla siebie. Czasem tytuł nijak ma się do tego, co znajdziemy w środku.

  OdpowiedzUsuń
 12. Dziękuję bardzo za recenzję i polecenie książki :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zamieszczony komentarz. Jeśli masz blog, na pewno do Ciebie zajrzę.