Vanish i akcja Biedronki

By sierpnia 18, 2021 , , ,

Wszystko mamy na wyciągnięcie ręki. Nasz standard życia regularnie się poprawia. Możemy sobie pozwolić na regularne zakupy ubrań bez wyrzeczeń. Przez to nasze szafy pękają w szafach a my nadal nie mamy się w co ubrać. Statystyki pokazują, że przez 80% czasu nosimy 20% naszych zasobów. Warto czasami zrobić gruntowny przegląd garderoby i pożegnać to co od lat w niej zalega. Może przyda się komuś innemu? Ja robię to regularnie.
12 sierpnia w wybranych sklepach sieci Biedronka pojawiły się różowe kontenery z logo Vanish. Możemy wrzucić do nich ubrania, w których już nie chodzimy. Podarujmy im drugie życie. W ten sposób pośrednio wesprzemy Fundację Dziko, działającą na rzecz ratowania dzikich rzek w Polsce. Każdy 1kilogram przekazanej odzieży to 1 zł. dla fundacji. Akcja trwa do 8 września 2021. Tu znajdziecie całą listę Biedronek biorących udział w akcji www.oddajubrania.pl/
Dzięki kampanii Vanish dowiedziałam się, że 2500 litrów wody pochłania wyprodukowanie jednaj koszulki. Podliczając wszystkie ubrania, które kryją moje szafy można złapać się za głowę. Obecnie, co roku na świecie produkuje się aż 80 miliardów sztuk odzieży. Kupujemy ją na poprawę humoru, w nagrodę, w imię nowych trendów czy z nudów. Tymczasem im więcej kupujemy tym rzadziej nosimy to co już mamy. 
Jestem ciekawa czy w Waszych miastach i miasteczkach widziałyście już różowe kontenery a może zrobiłyście już przegląd szaf i sporo niepotrzebnych ubrań już do nich trafiło?

ZOBACZ TAKŻE

23 komentarze

 1. Bardzo fajna akcja, nie słyszałam o niej wcześniej. U siebie w mieście nie widziałam niestety różowego kontenera, a szkoda, bo właśnie mam w planach przegląd szafy przed jesienią i pewnie znajdę sporo niepotrzebnych ubrań. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja regularnie przeglądam szafę i zawsze stwierdzam, że mam zdecydowanie zbyt wiele ubrań i ogólnie rzeczy

   Usuń
 2. bardzo dużo wody potrzeba do wyprodukowania jednej kozulki, a ile ogólnie ubrań sie produkuje... aż zawrót głowy ile wody przemysł zużywa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to prawda. na co dzień nie doceniamy tego co mamy na wyciągnięcie ręki

   Usuń
 3. ja muszę ogarnąć swoje ciuchy...

  OdpowiedzUsuń
 4. Popieram tę akcję całym sercem, nie jestem fanką szybkiej mody, wręcz przeciwnie - kocham Vintage i rzeczy z drugiej ręki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Coraz częściej w różnych miejscach pojawiają się kontenery na ubrania, jednak nie zawsze wiem co się z nimi dalej dzieje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zawsze można osobiście zawieźć niepotrzebne rzeczy np do PCK

   Usuń
 6. Ja nie widziałam ani jednego kontenera, ale też raczej rzadko chodzę do biedronki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jest w mojej miejscowości ale to mała wieść więc nie dziwię się, że tu go nie ma

   Usuń
 7. U mnie nie widziałam różowych kontenerów, ale za to jakieś fundacje czy stowarzyszenia regularnie zostawiają karteczki, a nawet torby i można oddać im ubrania w których już nei chodzimy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Super akcja, nie widziałam kontenerów u mnie, ale rozejrzę się w sąsiednim mieście.

  OdpowiedzUsuń
 9. Rzeczywiście ciekawa jest ta akcja! a Vanish sama od czasu do czasu używam w domu. Zależy w sumie od sytuacji, ale mamy go pod ręką.

  OdpowiedzUsuń
 10. Właśnie i ja też biorę w tej akcji. Jest to mega sprawa ponieważ my naprawde za dużo ciuchów wyrzucamy.

  OdpowiedzUsuń
 11. Sama chętnie wzięła. Udział w tej akcji. Lubię ich produkty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja również, wsypuję odrobinę odplamiaczy do każdego prania

   Usuń
 12. Świetna akcja którą zdecydowanie sama będę wspierać!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zamieszczony komentarz. Jeśli masz blog, na pewno do Ciebie zajrzę.