Nadzieje wiecznotrwałe. Beniowski Stanisław

By lutego 07, 2022

Zamawiając książkę NADZIEJE WIECZNOTRWAŁE. Strumień świadomości niech niesie wspomnienia. Pozwól mu płynąć na Selkar.pl Nie byłam świadoma co będzie w środku. Nie czytałam opisu książki a jedynie tytuł, który wzbudził moją ciekawość. Pomyślałam, że to tak lubiany przeze mnie poradnik o pozytywnym myśleniu i samoświadomości. Książka okazała się zgoła czym innym. To literatura polska, o której dziś opowiem. 

NADZIEJE WIECZNOTRWAŁE to zbiór opowiadań, których bohaterowie polemizują na temat bardzo prostych czynności, właściwego pojmowania słów, pozornie małej różnicy między nimi.  Ich wywody często filozoficzne nie zaciekawiły mnie. Gra słów nie jest czymś co mnie porywa. Autor- architekt i informatyk rozprawia i bawi się słowami. 

Książka ma 150 stron, format mniejszy niż ten zeszytu. Czyta się ją szybko jednak w moim przypadku bez przyjemności. Ta pozycja mnie nie porwała. Surrealistyczny świat to nie moja bajka. Sama uwielbiam kryminały, poradniki o tym jak żyć lepiej i książki o zdrowym żywieniu. Ta pozycja- NADZIEJE WIECZNOTRWAŁE nie należy do żadnej z tych grup. Do mnie nie przemówiła ale to nie znaczy, że nie spodoba się wam. 

ZOBACZ TAKŻE

6 komentarze

 1. Lubię bardzo takie zbiory opowiadań :)

  OdpowiedzUsuń
 2. książka wygląda na pięknie wydaną, a ja lubie takie które przyciągają wzrokowo

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że może być naprawdę interesującą lekturą dla osób, które lubią ten gatunek. Ja jednak nie sięgam po takie klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czasem sięgam po zbiory opowiadań, jednak nie jest to moja ulubiona forma literacka ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na zimowe wieczory propozycja idealna! Chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zamieszczony komentarz. Jeśli masz blog, na pewno do Ciebie zajrzę.