Korona Polskich Gór

By lutego 03, 2022

Góry są magiczne jednak wymagające. Aby poczuć ich piękno trzeba się trochę wysilić pokonując kolejne kilometry szlaków. Podstawą jest dobre planowanie, dostosowanie trasy do warunków pogodowych  i pory roku, a także zabranie ze sobą najpotrzebniejszych rzeczy. Korona Polskich Gór to kolejna książka z cyklu MountainBook, którą mam w swoich zbiorach i dziś o niej opowiem. Zaprasza, do czytania nie tylko mojej recenzji ale i książki.

Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki. To moja druga z cyklu MountainBook. Już nie wyobrażam sobie planowania wyjazdu w góry bez niej. W czasach internetu i aplikacji  wydawać się by mogło, że słowo pisane jest już mniej ważne a wydanie papierowe ciąży. Nic jednak bardziej mylnego. Ta książka zawiera tak dużo cennych informacji, że sami nie bylibyśmy w stanie znaleźć wszystkich przeszukując internet. Jest w niej wiele ciekawostek, informacji o zagrożeniach, różnych rodzajach turystyki, których nie znajdziemy nigdzie więcej.

Rozdział z trasami mieści aż 24 propozycje. Każdy  zawiera opis fascynującej wyprawy, gór, mapkę, czas dojścia, wysokość i poziom trudności. Atrakcje rozpisane są w czasie więc warto zrobić miejsce w plecaku na tą książkę. Jest rewelacyjna. Polecam 

ZOBACZ TAKŻE

11 komentarze

 1. Wiesz już dawno nie byłam tak typowo w górach żeby zdobyć szczyt
  Może musimy z mężem w końcu do tego wrócić

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety nie dla mnie. Ale pewnie wiele osób będzie zadowolonych

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja siostra uwielbia góry, często w nie jeździ i może taka książka by się jej spodobała

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla fanów gór myślę że jest to obowiązkowa propozycja. Ja lubię przeglądać takie albumy

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejna pięknie wydana pozycja! Myślę, że pasjonaci gór będą zachwyceni tą książką i znajdą w niej wiele cennych informacji :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mieszkam blisko gór, ale nie przepadam za nimi. Za to patrząc na samą książkę to fajna lektura dla miłośników wędrówek górskich :)

  OdpowiedzUsuń
 7. To coś dla mojego taty. Ja nie przepadam za górami i prędzej się mnie zobaczy nad morzem niż tam ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jako fanka gór muszę ją mieć koniecznie!

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja ciagle jestem fanką papierowych ksiażek :)

  OdpowiedzUsuń
 10. ciekawa ksiąąka dla osób, którzy cenią w sobie turystykę.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zamieszczony komentarz. Jeśli masz blog, na pewno do Ciebie zajrzę.