Kobiety, które kochają za bardzo - Robin Norwood

By lipca 31, 2021

KOBIETY, KTÓRE KOCHAJĄ ZA BARDZO to książka, która zmieniła moje życie. Dużo się o sobie dzięki niej dowiedziałam. Zrozumiałam dlaczego angażuję się na 200% w każdy związek, nawet całkowicie destrukcyjny. Jak bardzo pragnę miłości i zawsze czuję się nie dość dobra oraz winna wszystkiemu. Książka Robin Norwood polecana jest na grupach wsparcie dla DDA i innych. Ja również bardzo zachęcam do zapoznania się z nią.  Przeczytałam ją kilka razy i pożyczyłam także rodzinie. Na każdej kobiecie wywoła duże wrażenie nawet jeśli macie to szczęście i nie pochodzicie z destrukcyjnych rodzin. 

Każdy rozdział to opowieść innej kobiety o jej perypetiach związanych z mężczyznami, rodziną i sobą samą. Śledząc ich losy bardzo dobrze zrozumiałam mechanizmy, które do tej pory sterowały moim życiem. Książkę najlepiej przeczytać kilka razy aby utrwalić sobie świadomość o złych schematach, którymi kierowaliśmy się przez lata i wypracować nowe, właściwe dla nas.
Po każdym rozdziale podane są rady a cała sytuacja- historia bohaterki rozłożona na czynniki pierwsze przez psycholog i analizowana. Dowiadujemy się dlaczego dana osoba pozwala się poniżać, tkwi w destrukcyjnym związku itp. Niektóre historie są nieprawdopodobne dla osób patrzących na wszystko z boku a jednak takie przypadki są niezwykle częste. Bite, poniżane i wykorzystywane kobiety przez lata pozwalają na to wszystko swoim partnerom z powodu poczucia niskiej wartości wyniesionej z domu. Nawet jeśli osiągnęły sukces zawodowy, są szanowane to w życiu rodzinnym mają to co dobrze znają z dzieciństw. Ciągłą adrenalinę. Spokój jest dla nich obcy i nudny. Dzięki podanym na końcu każdej opowieści radom poznajemy mechanizm uleczający, który możemy zastosować na sobie.
Książka Robin Norwood KOBIETY, KTÓRE KOCHAJĄ ZA BARDZO mam w nowej i starej wersji. Nie różnią się one niczym poza formatem i szatą graficzną. Bardzo polecam!To moja ulubiona, prawdziwa książka.

ZOBACZ TAKŻE

24 komentarze

 1. coś w rodzaju poradnika, mimo iż nie przepadam to ta mi wpadła w oko i to mocno

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to nie jest poradnik. to książka pokazująca z czego wynikają niektóre nasze złe wybory, co jest ich podłożem

   Usuń
 2. Cieszę się, że trafiłaś na taką dobrą książkę :) Życzę Ci wszystkiego najlepszego w miłości i nie tylko!

  OdpowiedzUsuń
 3. Znalazłam swoją miłość i jestem szczęśliwa, jednak tylko nie wyklucza poznania tej książki. Ciekawa jestem co bym w niej znalazła

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. super, cieszę sie, że dobrze ułożyłaś sobie życie

   Usuń
 4. Skoro to Twoja ulubiona książka to na pewno się skuszę, w nowej lub starszej szacie graficznej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w każdej wersji książka jest tak samo fantastyczna

   Usuń
 5. też ostatnio skusiłam się na nowe wydanie starej książki. Także wiem o czym mówisz. Co do samej książki to nie miałam okazji jej czytać, ale mam nadzieję, że nadrobię :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie miałam okazji czytać tej książki. Jeszcze :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapisuje na swojej liście książek do przeczytania!

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajna ksiazka. Takiej jeszcze nie czytałam myślę że skusze się na nią.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ksiazka w moim klimacie, więc z przyjemnością po nią sięgnę w wolnej chwili.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zdecydowanie bardzo ciekawa ksiazka z ciekawą zawartością. Jestem pewna ze z wielką przyjemnoscią sięgnę po nią w bardziej wolniejszym czasie ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. O tej książce dowiedziałam się robiąc post z zapowiedziami na bloga. Fajnie, że aż tak ci się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 12. książka raczej nie dla mnie ale widzę że może pomóc wielu osobom mającym trudności z nawiązywanie nowych uczuciowych relacji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. myślę, że jest dla każdej kobiety, nawet dla takiej, która jest w szczęśliwym związku bez problemów

   Usuń
 13. Takie pozycje są bardzo cenne i można z nich wyciągnąć wiele dobrego. Myślę, że ta książka mogłaby pomóc wielu kobietom lepiej zrozumieć siebie i swoje uczucia.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zamieszczony komentarz. Jeśli masz blog, na pewno do Ciebie zajrzę.