ODZYSKAJ RÓWNOWAGĘ HORMONALNĄ, Mia Lundin i Urliki Davidsson

By marca 23, 2022 ,

Ostatnio czytałam fantastyczną książkę, którą zdobyłam cudem bo jest białym krukiem. Głównym jej tematem są zmiany hormonalne w naszym, kobiecym organizmie na przestrzeni całego naszego życia, w różnych jego etapach a także biochemia mózgu. To doświadczenie sprawiło, że mam ochotę na więcej i zamówiłam kolejną podobną choć nieco lżejszą książkę- ODZYSKAJ RÓWNOWAGĘ HORMONALNĄ Mii Lundin i Urliki Davidsson, o której dziś opowiem.

Książka ma twardą oprawę i obłędną, kolorową okładkę, która przyciąga. Są spis treści także jest smakowity. Rozpoczyna go kluczowy rozdział o hormonach, następnie o równowadze hormonalnej, bioidentycznych hormonach aż do przepisów kulinarnych na pyszne śniadania, sałatki, zupy, dania ciepłe i desery. Na końcu znajdziemy plan żywieniowy na dwa tygodnie a także słownik pojęć. Przepisy z fantastycznymi zdjęciami zajmują 2/3 książki. Produkty są dostępne u nas a danie nieudziwnione co dla mnie jest ważne.

Jak część z was wie, na stałe przyjmuję hormony aby trzymać w ryzach moją endometriozę. Jestem w chemicznej, sztucznie wywołanej menopauzie. Hormony w moim życiu odgrywają ogromną rolę. Te produkowane przez mój organizm nie wystarczyłyby mi. Ich naturalny stosunek pomiędzy sobą byłby w moim przypadku niewłaściwa stąd terapia hormonalna.

Każda kobieta doświadcza wahań hormonalnych w ciągu cyklu, podczas dojrzewania czy menopauzy. Dzięki odpowiedniej diecie można złagodzić te zaburzenia. Obie panie bardzo ciekawie piszą na ten temat. W książce znajdziemy fantastyczne wykresy poziomu hormonów w cyklu miesięcznym i wielu innych. Mnie szczególnie zainteresował rozdział o stresie a także stanach zapalnych. Autorki nie zapomniały o jelitach i probiotykach i niedoborach witamin. Tym jak się objawiają i gdzie znaleźć dane witaminy, w jakich produktach spożywczych się znajdują.

Jestem zachwycona książką ODZYSKAJ RÓWNOWAGĘ HORMONALNĄ Mii Lundin i Urliki Davidsson. Myślę, że powinna ją mieć każda kobieta. Odnajdziecie w niej masę ciekawych informacji o rządzących naszym organizmem a często i życiem hormonach, a także przepisy na pyszne dania. Polecam. Tą i inne książki kucharskie znajdziecie na Selkar.pl

ZOBACZ TAKŻE

5 komentarze

Dziękuję za odwiedziny i zamieszczony komentarz. Jeśli masz blog, na pewno do Ciebie zajrzę.