555 zagadek o Bieszczadach, Łukasz Bajda

By grudnia 18, 2021 ,

Kocham góry jednak nigdy nie byłam w Bieszczadach. Od dawna myślę o wycieczce, a raczej wyprawie w te cudowne miejsce, pełne spokoju i dzikiej natury. Tymczasem, aby dowiedzieć się więcej o tym parku zamówiłam książkę Łukasza Bajdy 555 zagadek o Bieszczadach. Dziś więcej o niej opowiem.

Autor Łukasza Bajdy jest historykiem oraz zawodowym przewodnikiem bieszczadzkim. Nikt lepiej od niego nie opowiedziałby o 555 zagadkach o Bieszczadach . Przyznam, że jestem całkowitym laikiem więc wszystkie nformacje, które znalazłam w książce były dla mnie ciekawe i zaskakujące. Nie miałam wcześniej żadnej wiedzy o Bieszczadach.


Książka jest cudownie wydana a jej układ jest logiczny i klarowny. W środku znajdziemy piękne zdjęcia i mapy. Rozdziały są krótkie więc kilka możemy pochłonąć do porannej kary a inne na deser. Czytając tą książkę i zachwycając się niesamowitym bogactwem historycznym i urokiem Bieszczad jeszcze bardziej zapragnęłam tam teraz być. Często sama chciałabym rzucić wszystko i udać się w Bieszczady. Osoby, które tam osiadają, paląc często za sobą mosty , porzucając cywilizację to tzw. zakapiory.


ZOBACZ TAKŻE

13 komentarze

 1. Fajna książka dla zainteresowanych Bieszczadami :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też dawno nie byłam w górach :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja w Bieszczadach byłam dawno temu, jednak ciągnie mnie, by znów się tam wybrać.

  OdpowiedzUsuń
 4. kocham Bieszczady więc książkę chętnie bym przeczytała, od siebie polecam książkę "Nowa wojna klimatyczna, jak ocalić naszą planetę?" Autor porusza bardzo ważny problem, dlatego warto mieć ją na swojej półce:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję za polecenie książki, chętnie przeczytam

   Usuń
 5. Przyznam że też nigdy nie byłam w Bieszczadach nigdy mnie tam nie ciaglo ale może trzeba to zmienić

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wy za to często jeździcie na zagraniczne wojaże , super

   Usuń
 6. Mam koleżankę, która interesuje się Bieszczadami. Chętnie podaruję jej to wydanie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy nie byłam w Bieszczadach, jednak jadąc tam na wakacje taka książka może znacznie uatrakcyjnić spędzony tam czas.

  OdpowiedzUsuń
 8. ciekawa książka a jednocześnie przewodnik po Bieszczadach, a tam jest pięknie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zamieszczony komentarz. Jeśli masz blog, na pewno do Ciebie zajrzę.