PISZ JAK MISTRZ, S.J. Scott

By października 14, 2021 ,

Każdemu kto regularnie pisze zdarzają się momenty braku weny. Nie dotyczy to tylko piszących powieści czy kryminały. Miałam tak nie raz prowadząc tego bloga a także pisząc swoją pracę licencjacką lub realizując inne zadania twórcze. Z ciekawości zamówiłam książkę PISZ JAK MISTRZ psychologa i autora bestsellerów w dziedzinie samodoskonalenia się S.J. Scotta.

Książka  PISZ JAK MISTRZ  POZNAJ NAWYKI CODZIENNEGO PISANIA I UWOLNIJ SIĘ OD BLOKADY TWÓRCZEJ skierowana jest do każdego kto czasami czuje niemoc. Przyda się uczniom szkół bo jest skutecznym motywatorem. Autor podaje bardzo konkretne rozwiązania. Jednym z nich jest jasne określenie celu. Jestem osobą, która wiele rzeczy notuje na papierze. Robię listę zadań na dany dzień i odhaczam/ skreślam to co już wykonałam. To mnie mocno motywuje i nie pozwala zapomnieć o dalszych zaplanowanych zadaniach.

Kolejnymi zaleceniami autora jest określenie miejsca na pisanie. U mnie jest to salon. Trzymam laptopa na kolanach a obok śpi mój pies. Nie mogę narzekać na warunki. Wprowadzenie rutyny i monitorowanie jej to ważne elementy codziennej pracy pisarskiej. S.J. Scott zaleca pisanie minimum 2000 słów dziennie. Nie jestem twórcą powieści i nie mam kontaktów z wydawnictwami dlatego jeśli czuję się źle to nie zmuszam się do pisania.

Jestem introwertykiem i zawsze lubiłam pisać. Żałuję, że podczas mojej szkolnej edukacji nie trafiłam na taką książkę. Z pewnością lepiej by mi się pisało bo znajduje się w niej mnóstwo cennych rad. Autor zaleca nauczenie się pisania bezwzrokowego, minimalizowanie tego co nas rozprasza, skupianie się na jednym projekcie jednocześnie itp. Bardzo polecam tą mikro książeczkę.  

ZOBACZ TAKŻE

21 komentarze

 1. Ja tam jakiegoś większego problemu z pisaniem nie mam. Pisarką nie jestem, więc to co obecnie sobie piszę mi wystarcza. Tym razem raczej nie jest to propozycja dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mnie czasami trudno zabrać się za pisanie jednak najważniejsze jest zrobić pierwszy krok, napisać pierwsze zdanie a później już samo idzie

   Usuń
 2. Bardzo fajna książka. Powiem, Ci że jestem bardzo zainteresowana właśnie nią.

  OdpowiedzUsuń
 3. Idealna książka dla mnie. Lubię pisać, ale jednocześnie bardzo często nie mam weny, najbardziej chodzi o bloga. Niby wiem o czym pisać, ale jednak ciężko się zabrać.
  Książkę zapisuję do kupienia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. a ja zawsze miałąm problem z pisaniem w ogole takie redagowanie tekstó było dla mnie czarną magią a wyszło teraz nieco inaczej :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze, że w tej książce można znaleźć wiele cennych informacji i wskazówek. To atut.

  OdpowiedzUsuń
 6. Z reguły nie czytam poradników, ale ten bardzo mnie zaciekawił. Właśnie nad czymś pracuję, ale mam taką niemoc i może ten poradnik pomógłby mi wziąć się w garść.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. uczy systematyczności, zawiera cenne rady, jestem ciekawa Twojego nowego projektu

   Usuń
 7. wydaje mi się, że takie poradniki nie mają trochę sensu, bo ciężko jest zrobić pisarza z kogoś, kto po prostu nie ma do tego talentu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oczywiście ale to książka do tych którzy piszą zawodowo

   Usuń
 8. czasem przeglądam tego typu poradniki, ale przyznaję się, że rzadko wnikliwie czytam, stawiam na żywioł w swojej kreatywności. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zdarza mi się mieć takie czasy kiedy nie mam weny, cieszę się że powstają takie książki. Być może dzięki nim będzie proście pisać innym.

  OdpowiedzUsuń
 10. O, to byłaby dla mnie idealna książka, ale parę lat temu ;) Teraz z chęcią podaruję ją przyjaciółce ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Skupienie się na jednym projekcie...z tym mam największy problem ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Oj nie wiem, czy dałabym radę skupić się na jednej pracy jednocześnie. Cierpię na nadmiar pomysłów.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zamieszczony komentarz. Jeśli masz blog, na pewno do Ciebie zajrzę.