Magia Lecznicza, Rachel Petterson

By października 31, 2021 ,

Jeśli myślicie, że w książce MAGIA  LECZNICZA, UZDRAWIAJĄCE ZAKLĘCIA I RYTUAŁY znajdziecie receptę na każdy swój problem po wypowiedzeniu magicznego zaklęcia, to nie jest tak do końca. To nie Harry Potter. To energia natury, która jest dookoła nas i w nas. Do książki nie dołączono magicznej różdżki. Ta magia siedzi w nas, w tym co w siebie kładziemy i jak żyjemy, jak dbamy o własną duchowość i błogostan. 

Kocham naturę i żyję bardzo blisko niej. Niemal codziennie jestem w lesie i zawodowo zajmuję się jego ochroną. Autorka Rachel Petterson zachęca nas do wizualizowania i medytacji podczas codziennych obowiązków domowych. Każdy z nas cierpi na wieczny brak czasu jednak często jest to kwestia lepszej organizacyjna. Wystarczą dwie minuty aby zachwycić się pięknem księżyca, popatrzeć w chmury i określać ich kształt. W takim momencie łatwo skupić się na swojej intencji i czekać co przyniesie los. Wszechświat wie najlepiej co jest nam potrzebne i pisane. Bardzo podoba mi się, że do wydobycia swojej duchowości mogą posłużyć świece, lub choćby jedna o ulubionym zapachu. Skupmy się na jej płomieniu, zapachu i zrelaksujmy umysł. Autorka podaje wiele rytuałów, które może brzmią tajemniczo jednak są całkowicie przyziemne. Jestem m katoliczką i nie robię ołtarzyków żywiołom jak to jest napisane w książce jednak palę kadzidło z szałwii, wierzę w leczniczą moc ziół i chętnie je piję.

Książkę czyta się bardzo dobrze.  Podzielona jest na krótkie rozdziały ze śródtytułami.  Jest pełna ciepła i dobra. Ma za zadanie nam pomóc w kontakcie ze swoją duchowością. Każdemu z nas, w natłoku spraw zdarza się ją uśpić. Tą i inne książki o ezoteryce i parapsychologii znajdziecie na  Taniaksiazka.pl. 

ZOBACZ TAKŻE

15 komentarze

 1. Uwielbiam książki tego typu. Duża dawka wiedzy w jednym miejscu!

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tymi ołtarzykami to wiesz ;), każdy wierzy w coś innego. Grunt że ta wiara mu sprzyja i na niego działa. Książkę chętnie poczytam, zawsze to miła odmiana od reportażu który czytam obecnie i jest aż za bardzo realistyczny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też wierzę w leczniczą moc ziół i również je chętnie piję, zwłaszcza te z mojego ogródka. Sama natura. Książkę chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten poradnik jest zdecydowanie dla mnie. Kocham zioła i wierzę w ich lecznicze działąnia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyjemna tematyka, jak najbardziej dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Absolutnie książka dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zioła ma pewno maja swoją cudowna moc
  W końcu nie bez powodu były wcześniej notorycznie stosowane w leczeniu
  Fajna propozycja

  OdpowiedzUsuń
 8. Muszę przyznać, że zaintrygowałaś mnie tą książką, więc wpisuję ją na moją listę :) Podobnie jak Ty, wierzę w moc ziół i korzystam z ich dobrodziejstw na co dzień :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ostatnio bardzo ciągną mnie takie tematy.

  OdpowiedzUsuń
 10. Raczej to nie moja tematyka. Dawniej się takim interesowałam, ale na razie mi przeszło ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam takie tematy, a ta książka jest na mojej liście zakupowej :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo fajna jest ta ksiazka. Uważam że sięgnę po nią..super napisany post.

  OdpowiedzUsuń
 13. nie jest to do końca propozycja dla mnie, pogubiłabym się w niej, ale wiem komu polecę :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zamieszczony komentarz. Jeśli masz blog, na pewno do Ciebie zajrzę.