Bracia Grimm, najpiękniejsze baśnie

By lipca 16, 2021 ,

Nie ma chyba osoby, która nie znałaby fantastycznych baśni niemieckich pisarzy, braci Grimm. Uwielbiam je od dzieciństwa. Gdy miałam ok 6 lat moja mama kupiła w prezencie dla swojej chrześniaczki cudownie wydany zbiór baśni braci Grimm. Pamiętam z jakim zachwytem przeglądałam tą książkę i jak bardzo chciałam aby została u nas. To po mamie, która w młodości, jeszcze przed ślubem pracowała w bibliotece odziedziczyłam ogromną miłość do książek. Z powodu nie najlepszej sytuacji finansowej, książki w naszym domu zawsze były wypożyczane. Do tej pory regularnie zaglądam do biblioteki. Już wtedy wiedziałam, że kiedyś będę miała na własność cudowny zbiór baśni i w końcu stało się! Mam prawie 34 lata i swój egzemplarz upragnionej książki wydawnictwa Media Rodzina

Jak wiecie cała moja poczta nadal wędruje do mojego domu rodzinnego. Całe dnie spędzam w pracy i nie miałabym jak odebrać jej nawet z urzędu. Moja mama jest upoważniona do otwierania przesyłek. Gdy zobaczył tą książkę jej emocje były podobne do moich. Od razu zapowiedziała, że koniecznie muszę ją jej pożyczyć. Zrobię to z przyjemnością.
Znajdują się w niej najpopularniejsze baśnie jak Śnieżka, Kopciuszek, Roszpunka, Jaś i Małgosia oraz te mniej znane Rumpelsztyk oraz Pani Holle a także wiele innych. Książka Baśnie wybrane braci Grimm jest bardzo ładnie wydana. Okładka jest twarda. W środku znajduje się niewiele obrazków jednak są one bardzo fajne, magiczne, pasujące do opowieści. Czcionka jest wyraźna podobnie jak sam układ tekstu dzięki temu nawet mniejsze dzieci z łatwością ją przeczytają.
Bardzo Polecam Baśnie wybrane braci Grimm na podstawie II wydania z 1819 roku nie tylko dzieciom. książka jest piękna  a zawarte w niej opowieści najbardziej popularne i klasyczne. 

ZOBACZ TAKŻE

21 komentarze

 1. Uwielbiam baśnie braci Grimm :) Marzy mi się kiedyś taka piękna książka na mojej półeczce :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje mi sie żę każdy je zna. Jednak ja nigdy nie przepadałam za baśniami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a ja przeciwnie, zawsze je kochałam i nadal uwielbiam

   Usuń
 3. Bracia Grimm to klasyka, zawsze chętnie z sentymentem powracam do baśni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja też, mają w sobie magię i przypominają dzieciństwo

   Usuń
 4. te książki sa na prawdę pięknie wydane! myślę, że każdy powinien mieć taką w swoim domu. To przecież klasyki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja córka ma fazę na legendy, ale baśnie też lubi i napewno ucieszyłaby się z takiej wspaniałej książki

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też uwielbiam ich baśnie i właśnie sobie uświadomiłam, że moje dzieci nie mają ani jednej baśni tych autorów. Będę musiała zamówić im tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pamiętam chyba miałam coś podobnego jak była mała lub mój siostrzeniec. Chętnie bym sobie taką książkę przygarnęła lub wręczyła komuś na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. polecam, warto oderwać się od rzeczywistości i przeczytać baśń nawet w naszym wieku

   Usuń
 8. Wydanie jest naprawdę przepiękne, wspaniale się prezentuje, a treść też zasługuje na uznanie.

  OdpowiedzUsuń
 9. uwielbiam takie książki, od razu zwracam na nie uwagę, chętnie bym przeczytała, bo wydaje cudne :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Miałam gdzieś Baśnie Braci Grimm, ale w takiej starej, zielonej okładce z czarnym ptakiem w koronie. Uwielbiam je od dzieciństwa <3

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zamieszczony komentarz. Jeśli masz blog, na pewno do Ciebie zajrzę.