Ciepło przez lata, ocieplanie pianką PUR

By listopada 27, 2017 ,

O tym jak ważne jest dobre ocieplenie budynku chyba nikogo nie muszę przekonywać. Jesień i zima to okres kiedy najbardziej to doceniamy. Dzisiejszy wpis może zainteresować wszystkich, którzy rozpoczynają budowę swojego wymarzonego domu lub stają przed wyborem metody ocieplenia go, w sposób nowoczesny i skuteczny. Zapraszam.

Dawniej popularna była wata szklana oraz styropian. Obecnie aby otrzymać maksymalny efekt przy minimalnym nakładzie pracy i pieniędzy wykorzystuje się pianki poliuretanowe czyli tworzywa sztuczne o specjalnych właściwościach termicznych. Pewnie każda z nas wie jak wygląda pianka do okien, ta poliuretanowa jest podobna. Stanowi zbiór wypełnionych powietrzem pęcherzyków, które zastygają i wypełniają każdą przestrzeń. Zaletą po za doskonałymi właściwościami izolacji ciepła jest, bezpieczeństwo dla zdrowia i otoczenia, szczelność i bezspoinowość (- nanoszona jest natryskowo), lepsza jakość powietrza w pomieszczeniach,  trwałość materiału i wieloletnia gwarancja.


Jedną z firm, która posiada bardzo duże doświadczenie bo działa na rynku budowlanym od 17 lat  jest http://www.cels.pl/  Dysponują 5 niezależnymi ekipami aplikatorów, działającymi na terenie prawie całego kraju. w zakresie wykonywania ocieplania fundamentów, poddaszy oraz całych budynków metodą natryskową. Ocieplenie poddaszy metodą natryskową to najczęściej wybierana metoda do izolacji dachów w domach, których właściciele stawiają na nowoczesne i energooszczędne rozwiązania. Do ocieplania poddaszy stosuje się piankę PUR otwarto-komórkową. Na szczelność i jakość wykonania ocieplenia ma wpływ nie tylko sama piana ale również sposób jej aplikacji.  Do ocieplenia fundamentów i tarasów stosuje się piankę zamknięto-komórkową. Jest to doskonała termo i hydroizolacja. Jako materiał izolacyjny sprawdza się świetnie również w pomieszczeniach gospodarczych w rolnictwie, blaszanych magazynach oraz nietypowych konstrukcjach. 

ZOBACZ TAKŻE

20 komentarze

 1. Ja teraz będę ocieplała poddasze, ale tradycyjną watą, na pewno taka pianka jest dużo lepsza, ale też i droższa, kto nie patrzy na koszta, na pewno wybierze piankę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. my właśnie będziemy na wiosnę nią ocieplać

  OdpowiedzUsuń
 3. Z racji, że mój tata ma firmę budowlaną, z takimi tematami jestem dość obeznana. W prawdzie na materiałach się nie znam za dobrze (jeszcze haha), ale dobre ocieplenie to podstawa. Szczególnie odczuwa się to zimą. Dobrze docieplony dom, to dom, w którym ciepło utrzymuje się zimą, a chłód latem. Ktoś, kto wcześniej nie miał ocieplonego domu, a ma go np. od tego roku szybko odczuje różnicę. Jestem ciekawa tego ocieplenia pianką, a bardziej efektów ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ocieplanie jest bardzo ważne i zmniejsza koszty ogrzewania

   Usuń
 4. Ja na razie nie mam pojęcia o tego typu rzeczach, pewnie gdy sama będę stała przed wyborem to chętnie przejrzę internet i pewnie tu wrócę :D Na razie chyba nie ma co, za szybko się to wszystko zmienia ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie ocieplenie to na pewno duzy plus i dobra inwestycja ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam o ocieplaniu pianką, ale nie jestem obeznana w tym temacie :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Temat dla mnie juz nieaktualny, bo dom mam ocieplony :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Słyszałam o takim sposobie ocieplania. Myślę, że sama zdecydowałabym się na jego zastosowanie w moim domu, ale już mam ocieplony inną metodą :) Może w moim własnym będzie już ta wykorzystana :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie słyszałam jeszcze o takim rozwiązaniu, ale od czego są blogi :) U mnie dom wymaga właśnie ocieplenia, to duże koszta, ale szczerze mówiąc nie mogę się doczekać kiedy to nastąpi. Może wtedy polubię jesień i zimę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. W Irlandii powinni lepiej ocieplać te dome i mieszkania :/ Buziaki

  OdpowiedzUsuń
 11. To bardzo wazne, aby zadbać o cieplo w domowym gniazdku 💛

  OdpowiedzUsuń
 12. Oj ja sie nie znam na takich sprawach...

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja niestety też się nie znam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ojej.. na tym to się kompletnie nie znam. Ale mój tata owszem ;P

  OdpowiedzUsuń
 15. Dobre to to! Moja mama niedługo będzie się budować, muszę jej o tym powiedzieć! Pozdrawiam!^^

  OdpowiedzUsuń
 16. Moim zdaniem to świetny pomysł na ocieplenie pomieszczeń. Ważne, aby był dobrze wykonany.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zamieszczony komentarz. Jeśli masz blog, na pewno do Ciebie zajrzę.