Wirtualne biuro.

By października 04, 2017

Założenie własnej firmy wiąże się często z dużymi kosztami. Biznes trzeba jakoś rozkręcić. Wszystko zależy od gałęzi gospodarki, w której chcemy się sprawdzić. Oczywiście można starać się o różne dofinansowania. Ja akurat nigdy z żadnego nie skorzystałam choć na rynku jako firma działam już od wielu lat. Moja działalność jest niewielka i jednoosobowa. Jestem sobie sterem, żaglem i okrętem. Często są jednak chwile gdy pomoc by mi się przydała, szczególnie w zakresie administracji. Właśnie m.in. od tego są wirtualne biura.


Czym jest wirtualne biuro? To usługa polegająca na obsłudze biurowej przedsiębiorstwa bez konieczności fizycznej obecności firmy w danym miejscu na stałe.  Umożliwia to redukcję kosztów związaną z wynajęciem lokalu pod samodzielne biuro oraz zatrudnieniem pracowników biurowych. Wirtualne biuro zapewniają rejestrację przedsiębiorstwa pod swoim adresem. Lokalizacja zazwyczaj jest w centrum miasta, w prestiżowych, nowoczesnych wieżowcach. Wirtualne biuro jest to bardzo wygodne szczególnie gdy wynajmujemy mieszka a właściciel nie wyraża zgody na rejestrowanie w tym miejscu działalności.
Wirtualne biuro zapewnia odbiór i przesyłanie korespondencji, obsługę skrzynki mailowej, pomoc prawną, księgową i informatyczną, przechowywanie dokumentów oraz szereg dodatkowych usług administracyjnych. Wirtualne biuro omnioffice.pl oferuje także wynajem sal na spotkania biznesowe, leasing pracowników itp. 
Dla kogo jest wirtualne biuro? Przede wszystkim dla przedsiębiorców pracujących zdalnie, którzy nie potrzebują prowadzenia własnego biura i chcą zaoszczędzić. Korzyści, które płyną z takiego rozwiązania to podwyższenie prestiżu firmy, profesjonalny personel, uproszczenie w prowadzeniu działalności oraz niższe koszty. 

ZOBACZ TAKŻE

47 komentarze

 1. Wirtualne biuro? Przyznam ze pierwsze o tym slysze:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam się, że ja również pierwszy raz o tym słyszę.

   Usuń
  2. dla mnie dziewczyny to też nowość :)

   Usuń
 2. swietna sprawa z tym biurem. Moj maz pracuje w olbrzymiej formie ale swoje biuro ma w domu (home office) sama wiem jak wazne w takim przypadku sa wirtualne biura ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja akurat mam stacjonarną prace ;p

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmm w sumie ciekawa opcja, nigdy nie korzystałam z usług takiego biura :) sama chyba nigdy nie będę w posiadaniu takiego. Choć planuje otworzyć sklep ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oo fantastycznie, mam nadzieję, że odniesie sukces :)

   Usuń
 5. Majac firme pracowalam w domu i to tutaj mialam swoj kąciku i biuro :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Wirtualne biuro" - kiedyś obił mi się ten termin o uszy i uważam, że to fajna sprawa :) Ciekawa alternatywa dla stacjonarnych biur :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słyszałam jeszcze o wirtualnym biurze, ciekawe... :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja swoją przygodę z własną firmą mam już za sobą. O takim wirtualnym biurze pierwsze słyszę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawa opcja ale nie dla mnie ;P

  OdpowiedzUsuń
 10. Nigdy o czymś takim nie słyszałam! :) Ciekawe

  OdpowiedzUsuń
 11. Mnie się takie rozwiązania bardzo podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajna sprawa i oszczędności.

  OdpowiedzUsuń
 13. Lubię takie wpisy, bo sama nie miałam pojęcia że istnieje coś takiego 😁😁😁 zdaje sobie sprawę że w miastach dużych w sferze biznesowej jest sporo takich rZeczy o których nigdy nie słyszałam, fajnie się o tym czyta 😁

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki, ja mieszkam na wsi i też wcześniej nie miałam pojęcia o czymś takim jak wirtualne biuro

   Usuń
 14. Nie miałam pojęcia o czymś takim :) Jak ktoś rzuci hasło "wirtualne biuro" to nie zrobię krzywej miny, tylko już będę wiedziała o co chodzi :) Blogi to skarbnica wiedzy :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie słyszałam o tym. Czego to nie wymyślą. Jakos mniw to nie przekonuje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mnie przekonuje, ale mieszkam w małej wsi a nie w dużej metropolii więc nie potrzebuję takiego rozwiązania

   Usuń
 16. Nigdy nie słyszałam o takiej formie biura, ale fajnie jest czytać blogi bo wiele się można dowiedzieć :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Świetne rozwiązanie, rzeczywiście :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Świetna alternatywa, nie miałam o tym pojęcia.

  OdpowiedzUsuń
 19. Nie wiedziałam, że coś takiego jest. Całkiem fajnie się to prezentuje.

  OdpowiedzUsuń
 20. Ciekawy post nie wiedziałam że coś takiego istnieje :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Ale zielona jestem na ty świecie...

  OdpowiedzUsuń
 22. Pierwszy raz słyszę o takim biurze, ale faktycznie w miastach może się przydać :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Wirtualne biuro to dobra opcja dla wielu firm :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Nie słyszałam jeszcze o czymś takim.

  OdpowiedzUsuń
 25. Takie biuro to dobra opcja, bo wtedy mamy mniejsze koszta.Szkoa, że nie we wszystkich usługach takie biuro może być ;)

  OdpowiedzUsuń
 26. Ale fajna opcja! My z mężem właśnie założyliśmy działalność ale wynajęliśmy biuro. Ciasne i niewłasne ale nie wiedzieliśmy, że można to zrobić wirtualnie. Przydatny post! Pozdrawiam!^^

  OdpowiedzUsuń
 27. Moja bratowa właśnie działa w wirtualnym biurze we Wrocławiu i chwali sobie współpracę z dwa sklepami internetowymi, też się nad tym zastanawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 28. No na pewno takie biuro to spora wygoda, jeśli na co dzień nie mamy spotkań w siedzibie firmy z klientami, tylko pracujemy np. zdalnie, a możemy mieć wtedy prestiżowy adres. Wielu klientów zwraca na to uwagę. Mając takie biuro, a pracując w domu i tak trzeba się zaopatrzyć w sprzęt. Dlatego jeśli zmieniacie stary na nowy, to zerknijcie na takie usługi, jak Odkup sprzętu .

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zamieszczony komentarz. Jeśli masz blog, na pewno do Ciebie zajrzę.