ŻYCIE WARTE PRZEŻYCIA, Marsha Linehan

By lipca 27, 2021 ,

Od niemal roku korzystam z terapii oraz pracuję nad sobą. Oglądam filmiki z dziedziny psychologii, poruszające różne problemy a także słucham audiobooków i czytam tradycyjne książki z tej dziedziny. Fizyczny kontakt z terapeutą, wizyty na kozetce były dla mnie pierwszym i najważniejszym krokiem w poprawie jakości swojego życia przez zmianę myślenia. Kolejnym jest dokształcanie się przez czytanie choćby takiej literatury, o której dziś chcę Wam opowiedzieć

Autorka książki ŻYCIE WARTE PRZEŻYCIA- Marsha Linehan jest twórczynią terapii dialektyczno- behawioralnej. Zanim jednak stała się cenionym naukowcem była pacjentką. Jak sama pisze trafiła do emocjonalnego piekła i chciała się z niego wyrwać. Bardzo energiczna i wesoła nastolatka popularna w szkole z dnia na dzień stawała się wycofana. Towarzyszyły jej bóle głowy i rozpoczęło się samookaleczanie. Trafiła do zamkniętego ośrodka, w którym spędza ponad dwa lata. W książce w sposób bardzo przystępny i co dla mnie bardzo ważne chronologiczny opowiada o sobie jako pacjentce  i osobie mocno zaburzonej a także o tym jak wyszła z choroby i postanowiła pomagać innym. Bardzo ważnym elementem życia autorki jest głęboka wiara, która podkreśla w książce i wiele razy do niej nawiązuje. I tu także znalazłyśmy wspólny język. 
ŻYCIE WARTE PRZEŻYCIA to książka obowiązkowa dla wszystkich pracujących w zawodzie psychologa, psychiatry czy terapeuty ale także dla osób takich jak ja, które poznały czym jest praca nad sobą, widzą jej efekty i chcą dalej i lepiej poznawać swoje wnętrze. Jestem osobą wierzącą tak jak Marsha Linehan i muszę przyznać, że modlitwa również bardzo wiele mi daje. Właśnie kończę swoją piątą Nowennę Pompejańską. Bóg każdego z nas kocha i gdy poprosimy szczerze o pomoc to ją dostaniemy. ŻYCIE WARTE PRZEŻYCIA to swoista autobiografia, którą czyta się jednym tchem. Bardzo polecam! 

ZOBACZ TAKŻE

25 komentarze

 1. Ksiazki o takiej tematyce, w pozytywny sposob wplywaja na Twoje samopoczucie. Wiele cennych nowych informacji, takze mozesz wykorzystac przy Twoich zaburzeniach. JA jednak trzymam za Ciebie kciuki i ciesze sie, ze wychodzisz na prosta i ciagle walczysz :) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję, właśnie dlatego czytam książki psychologiczne, poznaję lepiej siebie

   Usuń
 2. Nie jest to do końca tematyka, która mnie interesuje. Jednak skoro piszesz, że jest to książka, która wielu z nas powinno przeczytać, ni i że czyta się ją jednym tchem, to mnie przekonuje. Przy najbliższej okazji po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze, że to jedna z tych książek, które czyta się jednym tchem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jest nieco biograficzna, o trudnych przeżyciach ale bardzo ciekawa

   Usuń
 4. Lubię ksiazki, które bardzo szybko się czyta. Myślę, że sięgnę po nią i to niedługo.

  OdpowiedzUsuń
 5. fajnie że powstają tego typu książki, ja jednak wolę inną tematykę, choć kto wie może mi się odmieni

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja akurat uwielbiam książki i filmy psychologiczne oraz biografie

   Usuń
 6. moja siostra wkręciła się w czytanie różnego rodzaju poradników oraz behawioralne kursy, więc chętnie kupię jej tę książkę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ooo to mam z Twoją siostrą identyczne zainteresowania :)

   Usuń
 7. Ja sama chodzę na terapię i pracuje nad sobą. Książka na pewno będzie przydatna dla osób, które naprawdę interesują się tą dziedziną nauki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mnie książki pomagają nawet bardziej niż sama terapia jednak z niej nie zrezygnuję

   Usuń
 8. Zapisuje na swojej liście książek do przeczytania!

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie słyszałam o tej terapii. Książka ta zdecydowanie wzbudziła moją ciekawość.

  OdpowiedzUsuń
 10. Sama okładka książki mnie ciekawi :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Brzmi ciekawie, ja z biegiem czasu coraz chętniej sięgam po takie pozycje choć z psychologią nie mam zbyt wiele wspólnego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja mam co raz więcej bo bardzo się nią interesuje, zachowania, emocje skądś się biorą i to jest ciekawe

   Usuń
 12. Temat nie jest mi całkiem obcy, więc przeczytałabym tą książkę. Rzadko sięgam po takie propozycje, ale wiem jak są ważne i jak warto je poznać

  OdpowiedzUsuń
 13. Wydaje się bardzo ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja również korzystam z tego typu książek i chętnie po nie sięgam. Tej jeszcze nie czytałam, ale na pewno będę ją mieć na uwadze, bo od lat pracuję nad sobą :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zamieszczony komentarz. Jeśli masz blog, na pewno do Ciebie zajrzę.