MAGIA NA HAJU , Philip H. Farber

By czerwca 23, 2021 ,

MAGIA NA HAJU z księgarni TaniaKsiazka.pl to kompendium wiedzy na temat konopi. Znajdziemy w niej masę informacji o gatunkach i zastosowaniu jej na przestrzeni wieków. Autor obala mity takie jak to, że konopie szkodzą, sprawiają, że po nich stajemy się leniwi oraz to, że konopia uzależnia. Przeczytałam ją z przymrużeniem oka ponieważ jestem wielkim przeciwnikiem środków psychoaktywnych innych niż te przepisane przez lekarza i zażywane pod jego kontrolą. Autor nadaje tej roślinie magicznych właściwości i opisuje praktyki takie jak medytacja, uzdrawianie energią, dywinacja/wróżbiarstwo,aktywacja czakr itp. 


Książka będzie bardzo popularna w pewnych kręgach. Przyznam, że przeczytanie jej było dla mnie ciekawostką. Niczym więcej. Nadal nie zamierzam po nią sięgać. Pojawia się w kosmetykach, których używam i ma świetne właściwości na skórę. Leczy ją, a jej intensywność pielęgnacyjna jest zależna od stężenia. Zeszłej zimy po pobycie w szpitalu przeszłam kurację mocno skoncentrowanym olejkiem konopnym. Lepiej mi się po nim spało i napięcia związane z endometriozą były złagodzone jednak ze względu na wysoką cenę nie kupiłam kolejnej buteleczki. 

Jestem zdecydowanie przeciwko przyjmowaniu wszelkich zakazanych używek i środków psychoaktywnych. Sama jestem uzależniona od kawy i na tym kończą się moje słabości. Z cukrem mam różnie. Książka MAGIA NA HAJU Philipa H. Farbera przekonała mnie do siebie. Przeczytałam tą książkę z zainteresowaniem. Polecam ją jednak szczególnie koneserom tego zioła. 

ZOBACZ TAKŻE

26 komentarze

 1. Nigdy nie stosowałam produktów z konopii, byłam nimi zainteresowana ale jakoś nie złożyło się, abym coś kupiła. Może ta książka by mnie do tego przekonała

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. książka jest kompendium wiedzy na temat tej rośliny i rożnych jej zastosowań

   Usuń
 2. Z ciekawości mogłabym polecić ją siostrze, może akurat przypadnie jej do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wierze w magię, zioła, medytację itp. Jednak na podstawie mojej wiedzy też nie jestem zwolenniczką wprowadzania się w stany odmienne za pomocą TEGO zioła. Zresztą sama medytacja bez wspomagaczy też jest ok. Książkę przeczytałabym jako ciekawostkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie też uzależnienie kończy się na na kawie i niczym innym. Z czystej ciekawości książkę bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy jakoś szczególnie wnikliwie nie zgłębiałam tego tematu - ale czasami rzucił mi się w oczy jakiś artykuł na temat właściwości konopii. Ciekawe zagadnienie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja chętnie skusiłabym się na taką książkę, bardzo cenię sobie właściwości konopii, ale zażywam dość często olejek CBD, a palić też mi się zdarzyło, ale taką konopie bez THC z 10% stężeniem, działa podobnie jak olejek.

  OdpowiedzUsuń
 7. nie sądziłam, że konopie mają tak wszechstronne zastosowanie, do tej pory sięgałam wyłącznie po kosmetyki z CBD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. takie kosmetyki także stosuję, książka jest gruba i zawiera masę informacji na temat rożnych zastosowań konopi i nie tylko

   Usuń
 8. Miałam kosmetyki z olejem konopnym i używałam suplementu. Działał relaksująco, ułatwiał zasypianie. Ten składnik ma dobre właściwości.

  OdpowiedzUsuń
 9. ja za uzależnienie mam kawę po inne specyfiki nie sięgam:D

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka zbytnio mnie nie zaciekawiła.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 11. coś czuję że mojemu tacie bardzo by się spodobała, ciekawią go takie rzectz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oooo Twój tata z pewnością jest nowoczesnym mężczyzną

   Usuń
 12. Na pewno rozejrzę się za tą książką :)

  OdpowiedzUsuń
 13. O to może być naprawdę świetna i interesująca książka. Chętnie po nią sięgnę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zawiera wiele informacji o tej roślinie, o których wcześniej nie miałam pojęcia

   Usuń
 14. Juz są nawet takie ksiazki. Wow czemu nie. Może przeczytam ją bo zainteresowałas mnie..

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie mogę się przekonać do tego tematu :/ Jakoś tak bardzo mi nie leży i mam opór przed nim :P

  OdpowiedzUsuń
 16. To nie do końca książka w moim stylu, ale wydaje się naprawdę interesująca.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zamieszczony komentarz. Jeśli masz blog, na pewno do Ciebie zajrzę.